Temizlikçi (Gündelikçi) Sigorta Hesaplama

Artık Temizlik ve Gündelik hizmetleri için yardımcınıza ve devlete ne kadar sigorta ödeyeceğinizi öğrenmeniz çok kolay… Aşağıdaki hesaplamayı kullanarak son çıkan kanun değişikliğini nasıl uygulayacağınızı hemen öğrenin. Büyük yaptırımlara maruz kalmayın.


Cezası Ne Kadar?

Sigorta Priminin yatırılması, şikayet olursa (ki bunu Gündelikçi bayanda yapabilir), 80.214 TL idari para cezası ve 10.000 TL tutarında sigorta primi (geçmişe yönelik) şeklinde bir yaptırım ile karşılaşıyorsunuz. Bu sebeple konunun takibi ve dikkate alınması son derece önemli.

Sigortayı Nasıl Yatıracağız?

  • SGK’nın ilgili sigorta müdürlüğüne iş yeri bildirgesi vereceksiniz, ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işyerinizin (evinizin) tescilini yaparak size bir şifre verecek.
  • Bu şifre ile, SGK’nın konu ile ilgili sigorta müdürlüğüne online ortamda “işe giriş” bilgisi vereceksiniz.
  • Her ay en geç içinde olduğu ayı takip eden 23′ü akşamına kadar online ortamda “aylık sigorta primi”‘ni SGK’nin sigorta müdürlüğüne vereceksiniz. Primleri de o ay sonuna kadar ödeyeceksiniz.
  • Ya da tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, zaten hali hazırda sigortalı çalışan personele sahip bir Temizlik Şirketi ile anlaşacaksınız.