İstanbul Kocamustafapaşa Kuru Temizleme Firmaları

Değerli ziyaretçilerimizin pratik yazılara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle özenli çalışmalar yaptık. İstanbul Kocamustafapaşa Kuru Temizleme Firmaları makalesini gözden geçirirken paylaşılan diğer yazıları okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyacınız olduğunda pratik olarak yazılarımıza erişebilmek için bu siteyi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. temizlik.uzman.org olarak Siz okuyucularımızın güncel bilgilere ulaşması için Temizlik Şirketleri, Ev hizmetleri ve gündelikçi çalışan listeleri 2 09 2014, 3 09 2014, 4 09 2014, 5 09 2014, 6 09 2014, 7 09 2014, 8 09 2014 tarihlerini içeren haftalık listelerdir. Aşağıdaki linke tıklayarak en kısa süre içinde aradığınızı bulmanız mümkün…İstanbul Kocamustafapaşa Kuru Temizleme Firmaları-89Temizlikçi Kadın bulmakta zorluk mu yaşıyorsunuz? Eski yardımcınız artık yok mu? Yeni bir apartmana geçtiniz ve ev temizliğine gelen bir kimseyi kimseyi bilmiyor musunuz? İşte bütün bu sorularınıza cevap ve çare bulabilmek üzere, temizlik.uzman.org sitemizi siz değerli kullanıcılarımız için oluşturduk. Bu vakitten sonra ev hizmeti almak isteyen sizlerle bu hizmeti sunanların kesişim noktası olarak, problemlerinize en kısa zamanda en verimli çözümleri üretiyoruz. İkamet ettiğiniz şehirde bu hizmeti sunanlar kim? Ne kadar ücret istiyorlar? Yeni yasalaşan ile alakalı detayları biliyor musunuz? Tüm bu soruların cevaplarını sitemizde bulacaksınız.

Ev temizlenmesi

Bütün eşyaların tozunu almak ile bütün her şeyi temizlemek adına panik yaşamayın. Bu metot efektif olmayan bir temizlik yöntemidir. Buna karşın bir süre boyunca bir oda ya da alan temizlemeyle ile ilgili olmak yerinde olur. Bayanlar için en kritik mekanlardan ilki mutfaktır . En önce buradan start vermek işin çoğunu sonlandırmakla eş değerdir.
Mutfağınızın temizliği: Burası, yiyeceklerin pişirildiği mekan olduğu için kirden temizlenmesi için çok önem verilmelidir. Mutfak dezenfekte etmeye girişmeden önce mutfak hijyen malzemelerini hazırlayın. Bu temizleme boyunca açıkta besin bırakılmamasına özen gösterin. Beyaz eşya gibi elektrikli aletleri temizlemeye en başta başlayın. Derin dondurucunun derece ayarlarını kapayın & içindeki bütün yemekleri çıkartın. Tablaları çıkartın bir sünger ile silin. Buzdolabı dışı gibi içini dezefekte etmek için de süngerden yararlanın. Fırınları da silerek veya ovarak mikroptan arındırabilirsiniz.

Genel Temizlik ile ilgili Pratik Tavsiyeler

Boya işlerinde: Duvarları boyarken radyatörlerin lekelenmesinden korkarsınız. Radyatörlere boya damlaması olasılığı çok fazladır. Siz en iyisi radyatörleri, ince kaplama kağıdıyla sarın.Sonra rahat rahat boyama işine girişin

Evde sakar bir kocanız varsa ve halıların üzerine sigara ateşi düşürüyorsa; Yanıklarından kurtulmak için yanık yerlerin üzerine zımpara kağıdı ile dairesel hareketler yapın… Hem halınızda derin bir yanık olmayacak, hem de eski desenini koruyacaktır

Kızartma yağının sıçramaması için: Patates ya da patlıcan kızartmalarında yağın sıçraması doğaldır, çünkü ne kadar kurularsanız kurulayın, bu iki sebzenin saldığı su yağın sıçramasına neden olur. Bunun için de her ihtimale karşı yağa bayat ekmek kabuğu koyun.

Mutfak Aletleri Temizliği: Mikrodalga ve fırını yağ ve tozlardan arındırmak istiyorsanız yemek tuzu, karbonat ve su karışımı yaparak üzerine sürün ve birkaç saat bekleyin. Nemli bir bezle kurulayın.

Yatak ve Kanepe Temizliği: Yıkanabilir yorgan ve yastıkları narin programda deterjan talimatlarına uyarak yıkayabilirsiniz. Bu tarz eşyaların kuruması zor olduğundan radyatörlere yakın bir yerde kurutabilir ya da kurutma makinesini kullanabilirsiniz.

Kanepenizin çıkarılır bir kılıfı varsa yastıklarıyla birlikte yıkayabilirsiniz.

Uzun zaman kullanılan konserve açacakları artık işlevini görmüyorsa, bir gece sıvı yağda bekletin pasının gittiğini ve eski haline döndüğünü göreceksiniz

Sebzelerinizi tuzlu suda yıkamayı alışkanlık haline getirin. Tuzlu su, sebzeleri daha etkili ve çabuk temizler.

Buzdolabındaki nemi almak için, dolaba içi tuz dolu bir kap konur.

Gündelikçi ile alakalı Öğrenmeniz Gerekenler

Ev hizmetlerinde çalışanların iş yeri neresidir nasıl bildirilmelidir? Ev hizmetlerinde çalışanların iş yeri, ücreti karşılığında iş yaptıkları evdir. İş adresi, orası gösterilmelidir. Bu kimseler için öncelikle, işe başladıkları gün, SGK da işyeri dosyası açtırılarak, numara alınmalıdır. Ardından da çalışan bu kimse için bu işyeri numarasından bildirim yapılmak için SGK’ya başvurarak e-bildirge şifresi alınmalıdır. Bu şifre ile bir ay içinde, evde çalışan kimse için, internet üzerinden bildirim yapılmalıdır.

Ev hizmetlerinde sürekli çalışanlar ne zamandan beri SSK’lı olmaya başladılar?Bu uygulama yeni bir uygulama olmayıp, SSK zamanında 24.11.1987 tarihinden beri uygulanmaktadır. Eski sosyal Sigortalar Kanununu kaldırılan 3.maddesinde yer alan bir uygulamadır. Ancak yeni SGK kanununda da bu uygulama devam ettirilmiştir.

Ev hizmetlerinde yabancı uyruklu kadın çalıştırmak yasal mı? 4817 Sayılı Kanun çerçevesinde çalışma izni alınmış olan yabancı uyrukluların ev hizmetlerinde çalışmaları yasal olup sosyal güvenlik açısından Türk Vatandaşı ile aynı usullere tabi olmaktadırlar.
Ev hizmetlerinde çalışanlar haklarını mahkemede arayabilirler mi? Ev hizmetlerinde sigortalı olması gereken bir iş yapan kişi işten ayrıldığı tarihi takip eden yılbaşından itibaren 5 yıllık süre içerisinde hizmet tespit davası açabilir.

Neden Biz ?

İstanbul Kocamustafapaşa Kuru Temizleme Firmaları-092013 senesinde temelleri atılan portalımız her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Size en kaliteli ve kapsamlı içeriği en kolay anlaşılır biçimde sunmayı kendine misyon edinmiş uzman.org, her geçen gün yeni bir site ile sizi hem bilgi hem de eğlence merkezlerimize davet ediyor. Bütün sitelerimizdeki bilgilerimiz bütünüyle deneyimli takım arkadaşlarımız tarafından maksimum bir özen ile incelenip toplanıyor ve size sunuluyor. Bu işlem sırasında, yasal kurallara kesinlikle bağlılık gösterilmektedir.